IV Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki w wyciskaniu sztangi leżąc

Podczas ,,Sportowej Niedzieli nad Narwią” jednym z wydarzeń towarzyszących były IV Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki w wyciskaniu sztangi leżąc pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki Pawła Niewiadomskiego.

Zawody przeprowadzono w czterech kategoriach wagowych: Open Kobiet, Mężczyzn do 80 kilogramów, Mężczyzn do 100 kilogramów oraz Mężczyzn powyżej 100 kilogramów. Nad prawidłowym przebiegiem mistrzostw czuwał klub UKS Atleta Ostrołęka

Od godziny 13:30 zgromadzeni mogli podziwiać zmagania sportowców walczących o końcowe laury. Rywalizację oglądała bardzo duża grupa kibiców. Każdy był ciekaw osiąganych wyników.

Klasyfikację Open Kobiet wygrała Anita Grądzka-Bryńczak z Siedlec. Zwyciężczyni wycisnęła 70 kg. Na drugim stopniu podium stanęła Emilia Wójtowicz z Siedlec (62 kg), a stawkę medalistek uzupełniła Zuzanna Dąbrowska z Siedlec (50 kg).

Wśród panów startujących w kategorii do 80 kilogramów najlepszy okazał się Paweł Koziatek z Łęgu Starościńskiego. Tryumfator zaliczył udane podejście do 123 kg. Drugie miejsce zajął Adrian Myszka z Dzbenina (115 kg), a brązowy medal zawisł na szyi Krzysztofa Kośnika z Ostrołęki (107 kg).

Najliczniejsza okazała się kategoria Mężczyzn do 100 kilogramów. W rywalizacji wzięło udział 10 zawodników. W tym gronie bezapelacyjnie najlepszy był Daniel Koziatek z Łęgu Starościńskiego (190 kg). Druga lokata padła łupem Mateusza Wójtowicza z Siedlec (160 kg), a jedną pozycję niżej uplasował się Jakub Duda z Ostrołęki (135 kg)

Punktem kulminacyjnym niedzielnych zawodów była rywalizacja w kategorii Mężczyzn powyżej 100 kilogramów. Puchar za zwycięstwo zabrał ze sobą Przemysław Przychodzeń z Ostrołęki (180 kg). Tuż za jego plecami uplasował się Jakub Borkowski z Ostrołęki (165 kg).

Każdy uczestnik zawodów otrzymał pamiątkowy medal oraz dyplom. Dodatkowo laureaci poszczególnych kategorii wagowych dostali także puchary oraz upominki rzeczowe. Wszystkie nagrody ufundował Prezydent Miasta Ostrołęki Paweł Niewiadomski. Zawodników udekorował Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki Wojciech Zarzycki.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Pełna klasyfikacja końcowa: Protokół Wyciskania sztangi leżąc 18.08.2024OstrołękaPlażaPodstemplowany