AKTUALNOŚCI MOSIR GALERIA OBIEKTY RODO KONTAKT
Aktualności sportowe
Szymon Załęski z III LO obronił tytuł Mistrza Miasta Ostrołęki Szkół Średnich w Tenisie Stołowym!
12.12.2019r.

11.12.2019r.
11 grudnia 2019r, w Hali Sportowej, w Wojciechowicach przy ul. Partyzantów 3 odbyła się XVIII edycja Licealiady i jednocześnie Mistrzostwa Ostrołęki Szkół Średnich w Singlowym Tenisie Stołowym Mężczyzn o Puchar Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika. Do zawodów zgłosiło się 47 zawodników z siedmiu ostrołęckich szkół. Frekwencja w stosunku do ubiegłego roku zmalała. Panowie zostali rozlosowani do drabinki na 48 zawodników. Walka odbywała się do dwóch wygranych setów (do 11pkt.) i do dwóch przegranych meczów.
Rozstawieni zawodnicy - faworyci: Szymon Załęski, Damian Struniawski, Michał Niedźwiedzki i Szymon Bonisławski nie zawiedli i zajęli w turnieju czołowe lokaty.
W meczu finałowym bez większych problemów Szymon Załęski pokonał Daniela Kęszczyka 11:6, 11:7 (2:0).
Mecz o czwarte miejsce zakończył się zwycięstwem Damiana Struniawskiego nad Sebastianem Józwikiem 11:6 11:8 (2:0) i dzięki temu zwycięstwu Struniawski miał jeszcze szansę na walkę o 2 miejsce w turnieju. Wykorzystał tę szansę i pokonał w meczu o 2 miejsce Daniela Kęszczyka 11:6, 11:9 (2:0), tym samym Kęszczyk zajął trzecie miejsce w turnieju.

Czterech najlepszych zawodników zostało udekorowanych pamiątkowymi dyplomami, a trzech pierwszych medalami, pucharami i nagrodą rzeczową. Medale otrzymali również trenerzy trzech pierwszych zawodników.
Nagrody zwyciężczyniom wręczał wiceprezydent Ostrołęki Maciej Kleczkowski i Kierownik Hali Jakub Krajewski.

Organizatorem Mistrzostw był Miejski Zarząd Obiektów Sportowo - Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce.

Kolejne zmagania tenisistów już w poniedziałek i wtorek 16 i 17 grudnia - tym razem zagrają panie i panowie w drużynach - również w Hali, w Wojciechowicach.