AKTUALNOŚCI MOSIR GALERIA OBIEKTY RODO KONTAKT
Aktualności sportowe
Ilona Zalewska z II LO w Ostrołęce zostaje Mistrzynią Ostrołęki w tenisie stołowym !
06.12.2019r.

Ilona Zalewska z II Liceum Ogólnokształcącego w Ostrołęce zostaje Mistrzynią Ostrołęki w tenisie stołowym !
5 grudnia 2019r, w Hali Sportowej, w Wojciechowicach przy ul. Partyzantów 3 odbyła się XVIII edycja Licealiady i jednocześnie Mistrzostwa Ostrołęki Szkół Średnich w Singlowym Tenisie Stołowym Kobiet o Puchar Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika. Do zawodów zgłosiło się 36 zawodniczek z siedmiu ostrołęckich szkół. Frekwencja w stosunku do ubiegłego roku została utrzymana.Dziewczyny zostały rozlosowane do drabinki na 48 zawodniczek. Walka odbywała się do dwóch wygranych setów (do 11pkt.) i do dwóch przegranych meczów.
Rozstawione zawodniczki - faworytki: Monika Kujawa, Martyna Trzcińska, Ilona Zalewska i Anita Dumała nie dały szans rywalkom i prawie wszystkie zajęły miejsca na podium za wyjątkiem Anity Dumały, która zakończyła turniej na 5-6 lokacie.
W meczu finałowym Ilona Zalewska po zaciętym pojedynku wygrała z ubiegłoroczną mistrzynią Moniką Kujawa 8:11, 11:6, 11:4 (2:1).
Mecz o czwarte miejsce zakończył się zwycięstwem Martyny Trzcińskiej, która pokonała Martynę Kiernozek 2:0. Tym samym Kiernozek zajęła 4 miejsce, a Trzcińska mogła walczyć jeszcze z Kujawą o drugą lokatę.
Trzcińska ostatecznie pokonała Kujawę 11:5, 13:11, 11:7 (2:1) i zdobyła srebro.

Cztery najlepsze zawodniczki zostały udekorowane pamiątkowymi dyplomami, a trzy pierwsze medalami, pucharami i nagrodą rzeczową. Medale otrzymali również trenerzy trzech pierwszych zawodniczek.
Nagrody zwyciężczyniom wręczał wiceprezydent Ostrołęki Maciej Kleczkowski i Dyrektor MZOSTiIT Jarosław Napiórkowski.

Organizatorem Mistrzostw był Miejski Zarząd Obiektów Sportowo - Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce.

Kolejne zmagania tenisistów już w środę 11 grudnia - tym razem zagrają panowie - również na Hali w Wojciechowicach.