Wakacyjny Wyścig Australijski 2017 - wyniki
17.07.2017r.

16 lipca 2017r.
Wakacyjny Kolarski Wyścig Australijski na bieżni stadionu w Ostrołęce.
Drugi raz po reaktywacji z lat 80-tych na bieżni stadionu odbył się Wyścig Australijski dla wszystkich chętnych.
Na każdym okrążeniu odpada ostatni zawodnik. I tak aż do wyłonienia zwycięzcy.
Najliczniejszą grupą zawodników byli po raz kolejny dorośli, dzieci w bardzo okrojonym składzie (dwie dziewczynki) pojechały swój wyścig razem z paniami, których łącznie stanęło na starcie sześć.
Najwięcej okrążeń przejechała Maria Kamińska z Nowosiedlin - KK24h i tym samym została zwyciężczynią żeńskiego wyścigu. Na ostatnim finiszu pokonała prowadzącą od startu Dorotę Korzep-Czekalską z Białobieli - Biegam Bo Lubię Ostrołęka. Jedną rundę wcześniej ukończyła swój wyścig Małgorzata Tworkowska z Ostrołęki - Biegam Bo Lubię Ostrołęka, zajmując trzecie miejsce.

Do wyścigu mężczyzn stanęło na starcie łącznie 28 zawodników. Zawodnicy startowali w klasyfikacji OPEN, a przekrój wiekowy to roczniki: 2002 - 1953.
Tuż po starcie oderwało się od peletonu dwóch zawodników Łukasz Małecki z Ciechanowa i Piotr Duda z Zaraszowa k. Lublina i przez większość okrążeń wyścigu prowadzili całą stawkę. Kilka okrążeń przed metą zabrakło jednak sił uciekinierom i decydujący finisz stoczyli Maciej Karwowski z Łomży - KK24h i Łukasz Małecki z Ciechanowa - T4B Bike Team. Jedno okrążenie mniej przejechał natomiast Rafał Urban z Dzbenina - KK24h, który wygrał walkę o podium z czwartym Bartoszem Jechanowskim – ubiegłorocznym zwycięzcą.
Piątka najlepszych zawodników wśród kobiet i mężczyzn została nagrodzona statuetkami i dyplomami.
Statuetki otrzymali także najmłodsza uczestniczka oraz najstarsza zawodniczka i najstarszy zawodnik.

Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy zawodnikom za liczny udział w wyścigu.
Dziękujemy kibicom, mediom i fotografom za doping i uwiecznienie zmagań kolarskich.

Pełne wyniki zawodów w załączniku.

Wyścig odbył się pod Honorowym Patronatem Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki Jerzego Grabowskiego.
Organizatorem wyścigu był Miejski Zarząd Obiektów Sportowo - Turystycznych i Infrastruktury Technicznej i Klub Kolarski 24h.