MOSIR AKTUALNOŚCI GALERIA OBIEKTY POBIERZ KONTAKT
Aktualności sportowe
Pomnik Przyrody na trasie Półmaratonu.
01.03.2017r.

Nie wszyscy mieszkańcy Ostrołęki a tym bardziej biegacze, którzy będą uczestniczyć w XXIII Półmaratonie Kurpiowskim oraz I Kurpiowskiej Dziesiątce zdają sobie sprawę, że na nowej trasie biegów tuż przy granicy z Ostrołęką we wsi Goworki (gm. Rzekuń) znajduje się prawdziwy przyrodniczy skarb.

48 szt. dębów szypułkowych (Quercus Robur) rośnie na skraju wsi Goworki - od jej południowej strony, od strony wjazdu z Ostrołęki, na przedłużeniu ulicy Granicznej. Średni szacowany wiek tych dębów oceniany jest na 200-300 lat.

Często przechodzimy lub przebiegamy obok nich, nawet nie zauważając ich obecności. A są z całą pewnością piękniejsze i mniej chimeryczne od tych z marmuru, betonu czy stali. Nie tracą na swej aktualności i nie trzeba a wręcz nie można ich obalać jak to bywa z marmurowymi. Są dumą całych społeczeństw, a nie tylko wybranych grup ludzi i podobają się niemal wszystkim.

Kilka innych niezmiernie ciekawych okazów pomników przyrody znajduje się w okolicach Ostrołęki a biegacze będą mogli podziwiać jeden z nich. Zespół 48 dębów, tzw. „DĘBÓW GOWORSKICH” to pomnik przyrody, przez który będziecie mieć przyjemność przebiegać. W jednym miejscu skupionych jest 48 okazałych dębów szypułkowych. W Ostrołęce i najbliższych jej okolicach pomnikami przyrody są przede wszystkim drzewa a trasa półmaratonu będzie częściowo przez takie tereny przebiegać.

Tu właśnie w zespole dębów będziecie mogli podczas pokonywania trasy biegu posilić się w punkcie odżywczym oraz skorzystać z przyjemniejszych chwili na trasie przekazanych gratis od pięknych drzew w postaci chłodu i cienia. Wszyscy uczestnicy pojawią się w tym miejscu dwukrotnie.

ps. postaramy się przekazać państwu na kolejnych zdjęciach piękno tych drzew - może już w szacie letniej.

Zapraszamy do zapisów na "Półmaraton" i "Dziesiątkę" ZAPISY
Photo Photo Photo Photo Photo Photo Photo

poprzedni start stop nastepny

Kalendarz imprez
Nowe aktualności
MOSIR   |   Aktualności   |   Galeria   |   Obiekty   |   Pobierz   |   Kontkat   |  
© 2009 CYBERMEDIA
Wszelkie prawa zastrzeżone