MOSIR AKTUALNOŚCI GALERIA OBIEKTY POBIERZ KONTAKT
Aktualności sportowe
V Bieg Tropem Wilczym w nowej odsłonie i zimowej aurze.
27.02.2017r.

W zimowej i zarazem nieprzyjaznej uczestnikom aurze prawie pół tysiąca biegaczy stanęło na starcie Biegu Tropem Wilczym w Ostrołęce. Uczestnicy rywalizowali na dystansach 1963m oraz 5km.

Dystans 1963 m odbywał sie pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki Janusza Kotowskiego - dystans symbolizuje rok śmierci Józefa Franczaka "Lalka". Bardziej wytrawni biegacze pobiegli na dystansie 5km, któremu patronował Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki Jerzy Grabowski.
Trasy biegu w tym roku poprowadzono ulicami Osiedla Traugutta tak aby dwa biegi (1963m i 5km) odbyły się przez teren Hali im. Arkadiusza Gołasia. Na trasie biegu czuwali nad bezpieczeństwem uczestników policjanci z Komendy Miejskiej Policji, strażnicy Straży Miejskiej, wolontariusze z MOPR Ostrołęka, harcerze ZHR oraz pracownicy MZOS-TiIT w Ostrołęce. Całej stawce biegaczy pilotował na rowerze członek Klubu Kolarskiego 24h, a o zabezpieczenie medyczne zawodów zadbało Stowarzyszenie Pomocy Rodzinom "Nadzieja" z Łomży.

Każdy kto ukończył bieg otrzymał na mecie pamiątkowy medal, medale wręczały młode harcerki ostrołęckiego ZHR.

W biegu pobiegli samorządowcy - prezydent Janusz Kotowski, wiceprezydent Grzegorz Płocha, przewodniczący Rady Miasta Jerzy Grabowski czy też miejscy radni Grzegorz Milewski, Adam Kurpiewski i Michał Skowroński. Wojciech Dorobiński - Rzecznik Miasta Ostrołęki, Robert Juchniewicz - Dyrektor MZOS-TiIT w Ostrołęce, Jacek Karczewski - Dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych w Ostrołęce, pracownicy Urzędu Miasta, przedstawiciele ostrołęckich szkół, przedstawiciele ostrołęckich klubów sportowych i stowarzyszeń, radni powiatu ostrołęckiego oraz dyrektorzy ostrołęckich zakładów pracy.

Bieg Tropem Wilczym był elementem obchodów Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych, który przypada na pierwszy dzień marca.

Oficjalne otwarcie zawodów oraz start honorowy nastąpiły przed bramą Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Dyrektor MZOS-TiIT Robert Juchniewicz przywitał wszystkich uczestników, Przewodniczący Rady Miasta Jerzy Grabowski zachęcił wszystkich do zdrowej rywalizacji i pamięci o żołnierzach wyklętych, a Prezydent miasta Janusz Kotowski strzałem z pistoletu wystartował kolorowy peleton biegaczy na start ostry gdzie punktualnie o 12:00 biegacze "wystrzelili" aby oprócz wymiaru patriotycznego zachować również rywalizację sportową i dotrzeć do mety jak najszybciej.

W biegu na 1963 m zwyciężył z sekundową przewagą Przemysław Dąbrowski, przed Damianem Świerdzewskim i Fabianem Czajkowskim - ubiegłorocznym zwycięzcą. Podobnie wyglądała klasyfikacja na pięć kilometrów z tym, że na trzecim miejscu zameldował się Adam Piątkowski ze Szwendrowego Mostu.
Wśród pań na dystansie 5 km zwyciężyła Magdalena Piątak, przed Agnieszką Pierzchanowską Pauliną Kojtek. Wyróżniono także najmłodszego uczestnika biegu na 5km - 13-letniego Adama Brodowskiego z Baranowa.
Po biegu wszyscy uczestnicy mogli skosztować pysznej grochówki i gorącej herbaty przygotowanej przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Ostrołęce.

Po podsumowaniu wyników na Hali Gołasia odbyła się oficjalna dekoracja najszybszych uczestników. Dekorację pucharową i rzeczową przeprowadził dyrektor Zawodów Radosław Stachacz a puchary i nagrody rzeczowe wręczali Janusz Kotowski - Prezydent Miasta i Jerzy Grabowski - Przewodniczący Rady Miasta.
Odbyło się także wręczenie upominków rzeczowych dla 20-stu osób, które wskazała Dobrusia Napiórkowska, dla której ponad 150 osób biegło aby wesprzeć jej rodziców w walce z chorobą córki.

Organizator zawodów MZOS-TiIT w Ostrołęce dziękuje z tego miejsca wszystkim służbom i instytucjom wcześniej wymienionym za sprawne przeprowadzenie zawodów w dniu 26 lutego 2017r.

skrócone wyniki biegów:
1963m OPEN
lp Czas Imię Nazwisko klub miejscowość
1 05:49 Przemysław Dąbrowski Agro-Metal Ostrołęka Borawe
2 05:50 Damian Świerdzewski Mówiący Kij Dzbenin
3 06:40 Fabian Czajkowski OKLA Ostrołęka Myszyniec

lp Imię Nazwisko klub miejscowość
1 Katarzyna Butler OKLA Ostrołęka Zalesie
2 Izabela Fonk UKS 7 Ostrołęka
3 Wiktoria Orzoł OKLA Ostrołęka Ostrołęka

5km KOBIETY
lp Czas Imię Nazwisko klub miejscowość
1 21:36 Magdalena Piątak UKS Clan Ostrołęka
2 21:57 Agnieszka Pierzchanowska Kuny Rowne Kadzidło
3 23:17 Paulina Kojtek Mówiący Kij Kopaczyska

5km MĘŻCZYŹNI
lp Czas Imię Nazwisko klub miejscowość
1 15:31 Przemysław Dąbrowski Agro-Metal Ostrołęka Borawe
2 15:41 Damian Świerdzewski Mówiący Kij Dzbenin
3 17:46 Adam Piątkowski UKS 7 Szwendrowy Most

Najmłodszy uczestnik biegu na 5km.
lp Czas Imię Nazwisko klub miejscowość
1 32:07 Adam Brodowski Ostrołęcki Klub Karate Kyokushinkai BaranowoZapraszamy do galerii zdjęć na FB
Galeria zdjęć Pijący_mleko
WYNIKI TROPEM WILCZYM 2017
Organizator
Photo Photo Photo Photo Photo Photo Photo

poprzedni start stop nastepny

Kalendarz imprez
Nowe aktualności
MOSIR   |   Aktualności   |   Galeria   |   Obiekty   |   Pobierz   |   Kontkat   |  
© 2009 CYBERMEDIA
Wszelkie prawa zastrzeżone