AKTUALNOŚCI MOSIR GALERIA OBIEKTY RODO KONTAKT
Aktualności sportowe
Kibicujemy biało-czerwonym !
09.02.2018r.

Dziś się zaczęło !
XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie – odbędą się w południowokoreańskim Pjongczangu, w dniach 9–25 lutego 2018 roku.
Głównym miejscem igrzysk będzie gmina Daegwallyeong-myeon, największy ośrodek sportów zimowych w Korei Południowej.

Zapewne wielu polskich kibiców i sympatyków sportów zimowych rozpoczyna dziś z naszą reprezentacją kraju niezapomniane chwile ogromnych przeżyć sportowych.
Chcemy przybliżyć co oznaczają symbole na tegorocznym logo Igrzysk. Symbole kółek olimpijskich znamy wszyscy doskonale ale loga Igrzysk są już inwencją Organizatora i tworzone często zgodnie z lokalną kulturą państwa gospodarza.

Logo Igrzysk Olimpijskich
Projekt logo XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich ma swoje źródła w alfabecie koreańskim, znanym jako Hangul. Oba elementy umieszczone w górnej części przypominają pierwsze spółgłoski w każdej sylabie słowa „Pjongczang” w transkrypcji koreańskiej. Symbol lewy jednocześnie symbolizuje miejsce spotkania, w którym trzy elementy koreańskiego humanizmu „Cheon-ji-in” (czyli „Niebo, ziemia i człowiek”) są w pełnej harmonii. Symbol prawy jest natomiast uosobieniem sportów zimowych, śniegu i lodu, ale także gwiazd sportu. W całości logo symbolizuje miejsce, w którym spotka się niebo, ziemia i rywalizujące ze sobą na śniegu i lodzie gwiazdy sportów zimowych z całego świata. Utrzymane jest w tradycyjnych kolorach olimpijskich – żółtym, czarnym, czerwonym, niebieskim i zielonym.

Kibicujemy biało-czerwonym !
Czekamy na Mazurka Dąbrowskiego !
Photo Photo Photo Photo Photo Photo Photo

poprzedni start stop nastepny

Kalendarz imprez
Nowe aktualności
MOSIR   |   Aktualności   |   Galeria   |   Obiekty   |   Pobierz   |   Kontkat   |  
© 2009 CYBERMEDIA
Wszelkie prawa zastrzeżone