AKTUALNOŚCI MOSIR GALERIA OBIEKTY RODO KONTAKT
Aktualności sportowe
VIII Bieg Tropem Wilczym przeszedł do historii. 1 marca 2020r.
04.03.2020r.

Łączyło Ich wiele ale większość łączyła jedna pasja i buty do biegania :)
Wyjątkowi biegacze pobiegli jednak w butach żołnierskich i umundurowaniu. Ci wyjątkowi biegacze to żołnierze z 52 Batalionu Lekkiej Piechoty w Komorowie. Na niedzielny Bieg przybyło Ich czterdziestu, a w zasadzie czterdziestka, bo piękne żołnierki wręczały zmęczonym uczestnikom medale na mecie.

Już od siódmej rano przed Halą Sportową im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce przy ul. Traugutta 1 rozpoczęły się przygotowania przez pracowników Organizatora - Miejskiego Zarządu Obiektów Sportowo - Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce. Wszystko musiało być dopięte na ostatni guzik. Do startu ostrego o godz. 12:00 pozostało jeszcze wiele godzin ale Ci najbardziej niecierpliwi biegacze przybywali już na godz. 9.

W tym roku zastosowano po raz drugi (z 6. edycji) elektroniczny pomiar czasu, bo biegacze to skrupulatni sportowcy i dla Nich każda sekunda jest na wagę złota :) Pomiar w tym roku realizowała firma z Białej Podlaskiej - Time2Go.

11:45 to już przed bramą główną startu honorowego zaroiło się jak w ulu. Spodziewaliśmy się 500. biegaczy, którzy niecierpliwie rozgrzewali się, uściskali w geście sympatii do innych znajomych, a na twarzach większości widać było zadowolenie i szczęście, że mogą uczestniczyć w kolejnej licznej odsłonie Biegu Tropem Wilczym.

Tuż przed startem honorowym zabrał głos Dyrektor MZOSTiIT Jarosłw Napiórkowski, który przywitał tłum zawodników i podziękował rodzicom za przyprowadzenie swoich dzieci aby wspólnie rywalizować i wspólnie spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi. Wspomniał również, że tego dnia rywalizują biegacze w 365 miastach Polskich i zagranicznych.

Start ostry do obu biegów przy strzale startera - Dyrektora Napiórkowskiego, na dystansie 1963m oraz 5km odbył się z ulicy 22 Lipca, z tym, że pierwszy o 12:00 a towarzysząca "piątka" o 12:30.
Na pierwszym biegu stanęło, na starcie 437 osób. Wszyscy dotarli do mety, za którą czekały piękne okolicznościowe medale.
Drugi dystans dla bardziej wytrawnych biegaczy na dystansie 5km pokonało 161 osób.

Po ukończeniu rywalizacji wszyscy uczestnicy i kibice mogli skorzystać z posiłku regeneracyjnego przygotowanego przez "Tani Bar" w Ostrołęce. Gorąca kawa, herbata, ciasto również cieszyły się ogromnym powodzeniem.

Dekoracji zwycięzców oraz wręczenia nagród rzeczowych dokonali Wiceprezydent Miasta Ostrołęki Maciej Kleczkowski i Przewodniczący Komisji Sportu Adam Kurpiewski.

Wśród nagrodzonych osób znaleźli się również żołnierze, a wyróżnienia w postaci statuetek i medali odebrali Ppr Konrad Sienicki i Kpr. Mariusz Kubeł, który zorganizował przybycie na Bieg czterdziestoosobowej brygady oraz zabezpieczył osobowo całą trasę biegu.

Na koniec Organizator wręczył medale zawodnikom, którzy nie przebiegli wymaganego dystansu 1963m, za który były przewidziane medale. Osoby te spóźniły się na start i przebiegły tylko lub aż 5km czym zasłużyły sobie na wyróżnienie.

Dziękujemy zawodnikom za liczny udział w VIII Biegu Tropem Wilczym, w Ostrołęce.

Składamy podziękowania wszystkim służbom, które przyczyniły się do sprawnego przeprowadzenia biegu:
- Policji w Ostrołęce,
- Straży Miejskiej w Ostrołęce,
- MOPR w Ostrołęce,
- MONAR w Ostrołęce,
- ekipom pomocy medycznej,
i oczywiście największe podziękowania dla 52 MBOT!

Dziękujemy fotografom za udokumentowanie tego sportowego wydarzenia: Pijący_mleko, Grzegorz Milczarek, Kamil Daszkowski.

Gorące podziękowania dla całej ekipy Organizatora za wytężoną pracę na rzecz biegaczy!

Tysiące zdjęć znajdziecie TU

Po wyniki zapraszamy TU
Photo Photo Photo Photo Photo Photo Photo

poprzedni start stop nastepny

Kalendarz imprez
Nowe aktualności
MOSIR   |   Aktualności   |   Galeria   |   Obiekty   |   Pobierz   |   Kontkat   |  
© 2009 CYBERMEDIA
Wszelkie prawa zastrzeżone