AKTUALNOŚCI MOSIR GALERIA OBIEKTY RODO KONTAKT
Aktualności sportowe
Sobotni Letni Rodzinny Rajd Rowerowy za nami
01.07.2019r.

Letni Rodzinny Rajd Rowerowy za nami.
W sobotę 29 czerwca 2019r. na Stadionie Miejskim w Ostrołęce zebrała się grupa ponad 100 rowerzystów aby wspólnie przemierzyć trasę z Ostrołęki do Kamianki.
Nie była to jednak najprostsza trasa do miejscowości nad Narwią oddaloną od Ostrołęki 12 kilometrów.

Rajd na stadionie otworzył dyrektor MZOSTiIT w Ostrołęce Jarosław Napiórkowski, który w imieniu Prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika przywitał wszystkich uczestników życząc szerokiej drogi i dobrej kondycji. Kilka ważnych komunikatów technicznych o trasie, zasadach poruszania się, postojach i o bezpieczeństwie jazdy w kasku przedstawił Marek Karczewski - pilot rajdu.
Punktualnie o godzinie dziesiątej kolorowy peleton ruszył na trasę, która miała długość ponad 31 kilometrów. Rajd pojechał przez miejscowości: Ostrołęka, Goworki, Ławy, Rzekuń, Daniszewo, Zapieczne, Jarnuty, Gierwaty, Borawe do Kamianki nad rzekę Narew.
Po drodze zaplanowane były krótkie postoje w celu napełnienia bidonów wodą. Pierwszy postój na 10-tym kilometrze w Rzekuniu przy byłym już Gimnazjum Publicznym im. gen. Józefa Bema, gdzie uczestników przywitali gospodarze gminy w osobie Sekretarza gminy Krzysztofa Żebrowskiego i szkoły Dyrektor Justyny Sokołowskiej.

Kolejny króciutki postój w miejscowości Daniszewo, gdzie podróżnik i fotograf amator znany pod pseudonimem "Pijący_mleko" pokazał uczestnikom zapomniany cmentarz z I Wojny Światowej. Przykręcono tabliczkę informacyjną w zapomnianym miejscu i rowerzyści ruszyli w stronę Jarnut. Następny postój przed chyba największą atrakcją Rajdu - piaszczystym odcinkiem specjalnym. Pilot ostrzegł rowerzystów jakie czekają na Nich "niespodzianki" terenowe i pouczył jak najsprawniej przebrnąć przez piaszczystą drogę. Do Gierwat uczestnicy dojechali z uśmiechami na twarzy, a tam po krótkim odcinku asfaltowym ponownie piach :) (obrazki z tego odcinka w galerii zdjęć).
Od miejscowości Borawe było już "z górki", bo tam jeszcze tylko kawałek piaseczku i już na drodze Lasów Państwowych Nadleśnictwa Ostrołęka szeroka żwirowa "autostrada" praktycznie do samej Kamianki.

Nad rzekę Narew w Kamiance wszyscy dotarli w znakomitej formie, a na rowerzystów czekały już pyszne lody i ciasto. Dla uczestników, którzy nie schodzili z rowerów na piaszczystych odcinkach czekała nagroda w postaci podwójnych lub potrójnych lodów.

Na zakończenie Rajdu odbyła się dekoracja najmłodszych uczestników, którzy otrzymali nagrody rzeczowe za wytrwałość.
Nagrody wręczał wiceprezydent Ostrołęki Maciej Kleczkowski, Sekretarz gminy Rzekuń Krzysztof Żebrowski, Dyrektor MZOSTiIT Jarosław Napiórkowski i Sołtys Kamianki Krzysztof Drabot. Od Parku Wodnego Aquarium w Ostrołęce najmłodsi z rąk wiceprezydenta otrzymali także karnety na bezpłatny wstęp, na basen.

Najmłodsi uczestnicy, którzy samodzielnie dojechali rowerami na metę otrzymali dodatkowo pamiątkowe dyplomy. Dyplom otrzymał również najstarszy uczestnik Rajdu - rocznik 1943.

Dodatkowo dla chętnych osób, które chciały dotrzeć do Cmentarza z I Wojny Światowej usytuowanego w lesie nad Narwią w Kamiance zorganizowano przejazd (ok. 4km w jedną stronę).

Z tego miejsca chcemy podziękować wszystkim uczestnikom za wytrwałość. Sponsorom Piekarnia Kurpiowska Serafin i Aquarium za pomoc w organizacji Rajdu. Służbom zabezpieczającym trasę - Policji z Ostrołęki i Straży Miejskiej oraz karetce pogotowia ze Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom za sprawną obsługę Rajdu.

Sobotni Rajd odbył się pod patronatem Prezydenta miasta Ostrołęki Łukasza Kulika i Wójta gminy Rzekuń Bartosza Podolaka.

Organizatorem był Miejski Zarząd Obiektów Sportowo - Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce.

GALERIA ZDJĘĆ NA FB
Galeria zdjęć - 2
Photo Photo Photo Photo Photo Photo Photo

poprzedni start stop nastepny

Kalendarz imprez
Nowe aktualności
MOSIR   |   Aktualności   |   Galeria   |   Obiekty   |   Pobierz   |   Kontkat   |  
© 2009 CYBERMEDIA
Wszelkie prawa zastrzeżone