AKTUALNOŚCI MOSIR GALERIA OBIEKTY RODO KONTAKT
Aktualności sportowe
Majowy Rodzinny Rajd Rowerowy przy wietrznej pogodzie
06.05.2019r.

Majowy Rodzinny Rajd Rowerowy przy wietrznej pogodzie.
2 maja 2019r. przy dość niesprzyjających warunkach atmosferycznych odbył się Rodzinny Rajd Rowerowy z Ostrołęki do Suska Starego w gminie Rzekuń.
Do udziału w imprezie rowerowej zgłosiło się ponad 130 osób lecz ciemne chmury odstraszyły kilku chętnych rowerzystów. Ostatecznie na trasę pojechało 104 śmiałków. Rajd z pod sceny przy "Kupcu" wystartowali wiceprezydent Ostrołęki Maciej Kleczkowski i dyrektor MZOSTiIT Jarosław Napiórkowski.
Wśród uczestników byli sześciolatkowie i 76-cio latek. Jechali z nami obecny i poprzedni przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki.

Po drodze pod Urzędem Gminy w Rzekuniu nastąpił krótki postój podczas którego niespodziankę dla uczestników przygotował wójt gminy Rzekuń Bartosz Podolak, który rozdał wszystkim wodę i pamiątkowe gadżety. Kolejny krótki postój dla całego peletonu jeszcze w Troszynie i ostatnie kilometry pod wiatr do Suska Starego.
Trasa licząca ponad 27 km z Ostrołęki, przez Dzbenin, Czarnowiec, Drwęcz, Zamość, Troszyn, Grucele, Zabiele, aż do Suska Starego wiodła w dużej części "z wiatrem" ale już od Troszyna kilkoro uczestników zostało "pokonanych" przez wiatr i musiało zakończyć przedwcześnie swoją jazdę.

Na miejscu w Zielonym Zakątku dla wszystkich uczestników rajdu czekał grill i gorący kompot, a dzieci i młodzież, które zdecydowały się na udział w wydarzeniu, otrzymały nagrody ufundowane przez Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika.
Nagrody najmłodszym uczestnikom wręczali: Łukasz Kulik - prezydent, Maciej Kleczkowski - wiceprezydent, Wojciech Zarzycki - przewodniczący Rady Miasta i Bartosz Podolak - wójt gminy Rzekuń.

Rajd zorganizował Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej pod patronatem prezydenta miasta Łukasza Kulika.

Z tego miejsca pragniemy gorąco podziękować KM Policji w Ostrołęce za sprawne zabezpieczenie trasy przejazdu na terenie Ostrołęki oraz pilotaż peletonu na całej trasie. Straży Miejskiej za zabezpieczenie trasy. Obsłudze medycznej, obsłudze samochodów technicznych i właścicielom Zielonego Zakątka w Susku Starym państwu Pińkowskim i Kępińskim za przygotowanie pysznego kompotu i gorących kiełbasek z grilla.

Gratulujemy szczególnie najmłodszym uczestnikom, którzy dzielnie znieśli trudy trasy rajdu.

foto: MZOSTiIT /Ł.Cichowski/
FOTO NA FB

Galeria do artykułu :

Zobacz więcej zdjęć ...

Photo Photo Photo Photo Photo Photo Photo

poprzedni start stop nastepny

Kalendarz imprez
Nowe aktualności
MOSIR   |   Aktualności   |   Galeria   |   Obiekty   |   Pobierz   |   Kontkat   |  
© 2009 CYBERMEDIA
Wszelkie prawa zastrzeżone