AKTUALNOŚCI MOSIR GALERIA OBIEKTY RODO KONTAKT
Aktualności sportowe
VII Bieg Tropem Wilczym w Ostrołęce pobiegło blisko pół tysiąca osób!
04.03.2019r.

VII Bieg Tropem Wilczym w Ostrołęce pobiegło blisko pół tysiąca osób!

Blisko pół tysiąca zawodniczek i zawodników stanęło na starcie VII Biegu Tropem Wilczym, który został rozegrany w Ostrołęce na osiedlu Romualda Traugutta. Biegacze mieli do wyboru dwa dystanse - 1963 metry oraz 5 km. Dystans 1963 metrów, na którym rywalizują biegacze jest nieprzypadkowy. To nawiązanie do 1963 roku w którym zginął ostatni Żołnierz Wyklęty – Józef Franczak "Lalek". W tym roku biegacze mieli możliwość założyć koszulki z wizerunkami Barbary Otwinowskiej - badaczki literatury (1924-2018) i Władysława Siła-Nowickiego - adwokata (1913-1994).

Po raz kolejny zainteresowanie biegiem organizowanym przez Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce było bardzo duże.
Bieg Tropem Wilczym na starcie honorowym uroczyście otworzył wiceprezydent Ostrołęki Maciej Kleczkowski i p.o. dyrektora MZOS-TiIT Łukasz Godlewski. Jeszcze nigdy żadna impreza biegowa na terenie naszego miasta nie cieszyła się tak dużym zainteresowaniem biegaczy.

W biegu na dystansie 1963 metrów zwyciężył Karol Rogoziński (UKS Siódemka Ostrołęka) , uzyskując czas 00:06.14. Drugie miejsce zajął Piotr Wiśniewski z Ostrołęki (Amator_sportu) z wynikiem 00:06.20, a trzeci był Michał Skowroński z Ostrołęki, (nastepnykrok.pl) czas 00:07.04. Wśród pań najszybsza była Klaudia Pażych z Olszewa-Borek (UKS Siódemka Ostrołęka) - 00:08.15, drugie miejsce Natalia Zielińskia z Czerwina (MARYSIA TEAM) - 00:08.52, a trzecie Monika Konopka z Nowosiedlin (Biegam Bo Lubię Ostrołęka) - 00:09.12.

W biegu na 5 kilometrów najszybszy był Przemysław Dąbrowski z Rzekunia (AGRO-METAL Ostrołęka/Decathlon Ostrołęka) z wynikiem 00:15.31. Drugie miejsce zajął Damian Świerdzewski z Dzbenina, (Następny Krok/nastepnykrok.pl)  jego czas to 00:15.55. Trzeci był Adam Piątkowski ze Szwendrowego Mostu, (UKS Siódemka Ostrołęka)  - 00:17.19. Przemysław Dąbrowski od samego startu narzucił bardzo wysokie tempo i już na drugim kilometrze przebiegł przez punkt kontrolny z dziewięciosekundową przewagą nad Damianem Świerdzewskim. Na mecie różnica czasu jeszcze wzrosła i ostatecznie wyniosła 23. sekundy.

Wśród pań podium "opanowały" zawodniczki Biegam bo Lubię Ostrołęka - wygrała Klaudia Baczewska, Ostrołęka z czasem 00:21.30, druga była Barbara Wojnar, Kruki - 00:22.13, a trzecia Agnieszka Bałazy, Ostrołęka - 00:22.17.
Na mecie dla biegaczy czekały pamiątkowe medale, które wszystkim wręczyły harcerki Hufca ZHR w Ostrołęce.

Organizator przygotował również niespodziankę dla piątej zawodniczki biegu na 1963m - nagrodę w postaci drewnianej statuetki otrzymała Rusiłowicz Kornelia, Ostrołęka - Szkoła Podstawowa Nr 5 w Ostrołęce. Piąta zawodniczka biegu została nagrodzona, bo piątą edycją w Ostrołęce był tegoroczny bieg. Natomiast za siódme miejsce, bo w Polsce była to siódma edycja biegu, otrzymał statuetkę Drabot Kamil, Ostrołęka - UKS Siódemka Ostrołęka.

Specjalne nagrody zostały przekazane również najmłodszemu i najstarszemu uczestnikowi biegu na 5km. Otrzymali je z rąk Jerzego Grabowskiego przewodniczącego Klubu Radnych PIS Rady Miasta Ostrołęki, (fundatora statuetek) - Ryszard Ropiak z Myszyńca r.1944 i początkowo Kacper Maciejewski z Ostrołęki r.2008. Jak później się okazało jeszcze młodszą zawodniczką była Marysia Mróz z Baranowa, która z rąk Kacpra odebrała zasłużoną nagrodę. Kacper Maciejewski tym samym został udekorowany nagrodą Fair Play.
Na zakończenie organizator przeprowadził konkurs z nagrodami rzeczowymi, które powędrowały do uczestników imprezy.

Po biegu w hali im. Arkadiusza Gołasia wszyscy uczestnicy otrzymali posiłek regeneracyjny i gorąca herbatę przegotowane przez "Tani Bar" - MOPR w Ostrołęce.
Przed biegiem, w trakcie i po biegu trwała zbiórka dla chorych dzieci: Małgosi Późnieckiej i Bartka Orzechowskiego.

Gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom za walkę do samego końca.

Z tego miejsca pragniemy podziękować za pomoc w organizacji zawodów:
- żołnierzom z 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej w Ciechanowie, 52 Batalionu Lekkiej Piechoty w Komorowie,
- Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Rodzinie w Ostrołęce za pracę wolontariuszy oraz strawę dla zawodników,
- Hufca ZHR w Ostrołęce - Organizacji Harcerek,
- Klubowi Kolarskiemu 24h za pilotowanie biegaczy,
- Radnemu Miasta Ostrołęki Jerzemu Grabowskiemu,
- Policji i Straży Miejskiej w Ostrołęce,
- obsłudze medycznej Grupie Ratunkowej "Nadzieja".

OFICJALNE WYNIKI:
1963m
5km
GALERIE ZDJĘĆ:
MZOSTIIT: ZDJĘCIA
Pijący_mleko: ZDJĘCIA
Photo Photo Photo Photo Photo Photo Photo

poprzedni start stop nastepny

Kalendarz imprez
Nowe aktualności
MOSIR   |   Aktualności   |   Galeria   |   Obiekty   |   Pobierz   |   Kontkat   |  
© 2009 CYBERMEDIA
Wszelkie prawa zastrzeżone