AKTUALNOŚCI MOSIR GALERIA OBIEKTY RODO KONTAKT
Aktualności sportowe
Rodzinny Rajd Rowerowy tylko dla najwytrwalszych !
27.08.2018r.

Mimo niesprzyjającej pogody w sobotę 25 sierpnia 2018r. 45. osób zdecydowało się wziąć udział w III Rodzinnym Rajdzie Rowerowym organizowanym przez Miejski Zarząd Obiektów Sportowo - Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce.
Wstępnym zamierzeniem Rajdu było pokonanie przez uczestników ponad 22 km na trasie Ostrołęka Przystań przez Kruki, Łazy, Szwendrowy Most, Olszewkę i Białobrzeg Dalszy lecz decyzja w tak ekstremalnych warunkach mogła być tylko jedna - skrócenie trasy Rajdu.
Organizatorzy bez dłuższego zastanowienia podjęli decyzję o skróceniu trasy tak aby jak najkrótszym odcinkiem dotrzeć do Dworku Burbonów w Przystani. Przed startem głos zabrała sierż. szt. Aneta Waracka z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, która w krótkich zdaniach przypomniała o zasadach bezpiecznego poruszania się rowerem w tak trudnych warunkach pogodowych.
Trasę 12 km w ulewnym deszczu i dość niskiej temperaturze wszyscy uczestnicy pokonali dzielnie a na miejscu pod wiatą mogli się w nagrodę ogrzać przy ognisku kosztując gorące kiełbaski z rusztu.
Bez zbędnej zwłoki nastąpiły podziękowania i nagrodzenie najmłodszych rowerzystów dyplomami uczestnictwa a następnie dyrektor MZOS-TiIT Robert Juchniewicz, Przewodniczący Rady Miasta Jerzy Grabowski i Krystian Kowalczyk z Nadleśnictwa Ostrołęka wręczyli wszystkim uczestnikom wartościowe nagrody rzeczowe.
Po ceremonii dekoracji na wszystkich uczestników czekały "rozgrzane" autokary, które odwiozły uczestników i przemoczone rowerki do Ostrołęki.
Autokary zapewnił MZK Sp. z.o.o w Ostrołęce za co gorąco dziękujemy.
Dziękujemy z tego miejsca Policji w Ostrołęce i Straży Miejskiej za bezpieczne pilotowanie kolumny Rajdu. Nad bezpieczeństwem na trasie czuwali również ratownicy medyczni z Grupy Ratowniczej "Nadzieja".
Dziękujemy pracownikom Lasów Państwowych Nadleśnictwa Ostrołęka za przygotowanie ogniska dla uczestników oraz Urzędowi Gminy Olszewo-Borki za udostępnienie terenu i wiaty grillowej w Przystani.

Mamy nadzieję, że dla nikogo ten Rajd nie skończył się katarem. :)

III Rodzinny Rajd Rowerowy odbył się pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki Janusza Kotowskiego.

Foto: Arkadiusz Dobkowski, Wojciech Dorobiński

Galeria do artykułu :

Zobacz więcej zdjęć ...

Photo Photo Photo Photo Photo Photo Photo

poprzedni start stop nastepny

Kalendarz imprez
Nowe aktualności
MOSIR   |   Aktualności   |   Galeria   |   Obiekty   |   Pobierz   |   Kontkat   |  
© 2009 CYBERMEDIA
Wszelkie prawa zastrzeżone