AKTUALNOŚCI MOSIR GALERIA OBIEKTY RODO KONTAKT
Aktualności sportowe
Upalny - Rodzinny Rajd Rowerowy 9 czerwca
11.06.2018r.

9 czerwca 2018r.
To był już drugi w tym sezonie Rodzinny Rajd Rowerowy zorganizowany przez Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce przy współorganizacji z Klubem Kolarskim 24h, powiatem ostrołęckim i miastem Ostrołęka.
Sobotniemu wydarzeniu rowerowemu patronowali: Starosta ostrołęcki Stanisław Kubeł i Prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski.

Na starcie o godzinie 10-ej w okolicy sceny i fontanny "przy Kupcu" pojawiło się około 120 rowerzystów - amatorów wycieczek rowerowych.
Tym razem do przejechania była trasa 21 kilometrowa z Ostrołęki przez Dzbenin, Czarnowiec, Daniszewo, Zapieczne, Drwęcz, Susk Nowy do Suska Starego.

Organizator, którym był MZOS-TiIT zadbał o bezpieczeństwo uczestników. Krótką informację o podstawowych zasadach przekazała  sierż. szt. Aneta Waracka z Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce. Uczestników przywitał dyrektor MZOS-TiIT Robert Juchniewicz oraz prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski, a peleton rowerzystów popilotował Marek Karczewski z Klubu Kolarskiego 24h .

Frekwencja na Rajdzie była nieco mniejsza niż podczas pierwszego rajdu w kwietniu ale z pewnością wpływ na to miała pogoda – lejący się z nieba żar mógł odstraszyć od rowerowych wycieczek. Kto się jednak zdecydował – na pewno nie żałował. Na rowery wsiedli również samorządowcy – poseł Arkadiusz Czartoryski, prezydent Janusz Kotowski, przewodniczący Rady Miasta Jerzy Grabowski, radni – Grzegorz Milewski i Jan Rzewnicki, a także dyrektorzy Miejskiego Zarządu Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce Robert Juchniewicz i Radosław Stachacz.

Symboliczny wystrzał z pistoletu Prezydenta miasta Ostrołęki Janusza Kotowskiego rozpoczął start Rajdu, który na początku trasy przejechał ulicami miasta przy OCK, Galerii Alius, Galerii Bursztynowa oraz Komendzie Miejskiej Policji i dalej przez Pomian w dalszą część trasy.
Po przejechaniu ok. 12-tu kilometrów uczestnicy Rajdu zatrzymali się na kilkanaście minut w miejscowości Zapieczne gm. Troszyn aby uzupełnić płyny i wysłuchać sporej ilości informacji o cmentarzu z okresu I Wojny Światowej obok, którego zorganizowano przystanek. Poseł Arkadiusz Czartoryski przybliżył historię tego cmentarza oraz innych tego typu miejsc pochówków w okolicy Ostrołęki. Pan Marek Podolak z Rzekunia opowiedział o innej inicjatywie rowerowej w gminie Rzekuń gdzie realizowany jest projekt "1918 dla Niepodległej". Pomaga on poznać historyczne okolice gminy z jednoczesnym promowaniem jazdy rowerem.

Po krótkim odpoczynku szczególnie wyczekiwanym przez najmłodszych, dzielnych rowerzystów uczestnicy udali się w dalszą część trasy aby na finiszu pojawić się w przeuroczym "Zielonym Zakątku", w Susku Starym. Gospodarze przygotowali dla uczestników schłodzony kompot z własnych owoców oraz gorącą kiełbaskię z grilla.
Wszyscy uczestnicy mieli możliwość zwiedzenia pięknej historycznej posiadłości Suska Starego, a pan Arkadiusz Czartoryski opowiedział o wydarzeniach historycznych tego miejsca.

Na terenie dworku organizatorzy przeprowadzili konkursy dla wszystkich i zawody kolarskie dla najmłodszych uczestników Rajdu. Dla uczestników konkursów zostały wręczone wartościowe nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Ostrołęce. Pamiątkowymi dyplomami wyróżniono również najmłodszych uczestników, którzy przejechali trasę samodzielnie.

Z tego miejsca dziękujemy Policji i Straży Miejskiej w Ostrołęce za pomoc w zabezpieczeniu trasy przejazdu Rajdu.

Kolejny Rodzinny Rajd Rowerowy organizowany przez MZOS-TiIT odbędzie się 25 sierpnia b.r.
Zapraszamy !

Zdjęcia w większej rozdzielczości: TU

Galeria do artykułu :

Zobacz więcej zdjęć ...

Photo Photo Photo Photo Photo Photo Photo

poprzedni start stop nastepny

Kalendarz imprez
Nowe aktualności
MOSIR   |   Aktualności   |   Galeria   |   Obiekty   |   Pobierz   |   Kontkat   |  
© 2009 CYBERMEDIA
Wszelkie prawa zastrzeżone