AKTUALNOŚCI MOSIR GALERIA OBIEKTY RODO KONTAKT
Aktualności sportowe
Rodzinny Rajd Rowerowy "Powitanie Wiosny" przy znakomitej pogodzie i wspaniałej atmosferze
24.04.2018r.

W słoneczną sobotę 21 kwietnia 2018r. tuż po godzinie 10.00 z ulicy Fortowej w Ostrołęce wyruszył Rodzinny Rajd Rowerowy "Powitanie Wiosny" pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki Janusza Kotowskiego i Starosty ostrołęckiego Stanisława Kubła.

Trasa Rajdu liczyła około 25 km przez malownicze tereny Kurpiowszczyzny. Po drodze zaplanowano trzy postoje, w trakcie których organizatorzy opowiadali krótko o wydarzeniach historycznych, które miały tam miejsce oraz o historii bartnictwa w tych okolicach, o których opowiadał Janusz Marzewski z Durlas. Uczestnicy dotarli również do Cmentarza z okresu I Wojny Światowej usytuowanego w miejscowości Kurpiewskie. Krótko porozmawiano o poległych i zapalono symboliczne znicze. Ostatni postój zainicjował ponownie członek Stowarzyszenia Barć Janusz Marzewski, który pokazał uczestnikom barć w pniu drzewa. Wszyscy uczestnicy zostali przywitani na mecie Rajdu przez leśników z Nadleśnictwa Ostrołęka i pana leśniczego z leśnictwa Łęg. Na uczestników w Leśniczówce czekały atrakcje w postaci konkursów dla najmłodszych, w których można było wygrać piękne okazjonalne medale na stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Zwycięzcy konkursów otrzymali z rąk Prezydenta Ostrołęki Janusza Kotowskiego medale i pamiątki rzeczowe. Szczęśliwcy (uczestnicy) otrzymali również wartościowe upominki od Organizatorów. Leśnicy rozdali wszystkim sadzonki drzew i zorganizowali konkursy dla dzieci oraz zadbali o ognisko i grilla z kiełbaskami, które błyskawicznie zniknęły z rusztu po sporym wysiłku dla niektórych uczestników. Sporo osób korzystając tak atrakcyjniej oferty wystawiło rowery w tym roku po raz pierwszy ale wszyscy w dobrych humorach dotarli do Leśniczówki. Na mniej wytrawnych rowerzystów czekały autokary MZK Ostrołęka, które odwiozły osoby i rowery do miejsca zamieszkania.

Na starcie pojawiło się ponad 180-ciu uczestników, w tym ostrołęccy samorządowcy - poseł Arkadiusz Czartoryski, prezydent Janusz Kotowski, wiceprzewodniczący Rady Miasta Wiesław Szczubełek, starosta Stanisław Kubeł, członek zarządu Powiatu ostrołęckiego Waldemar Pędzich oraz Dyrektor Rajdu Radosław Stachacz. Grupę prowadzi Marek Karczewski z Klubu Kolarskiego 24h.

Porządku i bezpieczeństwa pilnowali ostrołęccy policjanci i straż miejska.

To pierwszy taki rajd rodzinny w Ostrołęce, ale jak powiedział Robert Juchniewicz dyrektor Miejskiego Zarządu Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej na pewno nie ostatni.

Organizatorzy z tego miejsca dziękują gorąco za pomoc w organizacji Rajdu:
Policji w Ostrołęce - Piotr Stachurski Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego,
Straży Miejskiej w Ostrołęce - Piotr Liżewski Komendant,
Lasom Państwowym Nadleśnictwu Ostrołęka - Nadleśniczy Zdzisław Gadomski i Hubert Pawelec,
Leśnictwu Łęg - leśniczy Bogusław Jerominek,
Januszowi Marzewskiemu za opowieści o bartnictwie,
Służbie medycznej "Nadzieja" w Ostrołęce - Andrzej Janusiewicz,
MZK Sp. z o.o. - Ryszard Chrostowski.

Galeria do artykułu :

Zobacz więcej zdjęć ...

Photo Photo Photo Photo Photo Photo Photo

poprzedni start stop nastepny

Kalendarz imprez
Nowe aktualności
MOSIR   |   Aktualności   |   Galeria   |   Obiekty   |   Pobierz   |   Kontkat   |  
© 2009 CYBERMEDIA
Wszelkie prawa zastrzeżone